zde se nacházíte:
Úvod > Služby > Čištění koberců a čalounění

Čištění koberců a čalounění

Společnost SapiClean provádí čištění koberců a čalounění třemi způsoby a to extrakčním čištěním, čištěním suchou pěnou a novým revolučním systémem.

Revoluce v čištění koberců

Stroj využívá patentovanou rotační hlavici se stovkami čistících průchodů. Funguje na základě extrakční metody, ovšem velice účiněji, razantně snižuje dobu schnutí. Rychlost sání hlavice (otáčky) jde jednodušše nastavit a tak se dá tento stroj využít na veškeré druhy koberců.

Vlastnosti:

 •    Čistí lépe, zanechává koberce sušší než po klasickém extrakčním čištění
 •    Výměnné hlavy pro všechny typy koberců a čištění dlaždic
 •    Nastavitelný na jakýkoliv druh koberce
 •    Teleskopické držadlo pro čištění schodů a čalounění
 •    Průmyslově navrženo pro profesionální použití
 •    Made in USA

Extrakční čištění koberců a čalounění

Extrakční čištění je čištění koberců, čalounění (sedačky, křesla, lavice, židle, pohovky, postele apod.) nebo autosedaček mokrou cestou, které umožňuje hloubkové čištění různých typů textilií. Jedná se o čištění mokrou formou, kdy čistící roztok je pod tlakem vpraven hluboko do vlákna čištěného materiálu, nečistota je rozpuštěna a následně vysávána do sběrné nádoby. Účinnost je výrazně vyšší než u mechanického čištění vysáváním nebo ručního tepování.

Princip extrakčního čištění je založen na regulovaném proudu teplé vody, kterou čisticí stroj vhání společně s čisticím prostředkem pod tlakem do čištěného materiálu a následně ji ihned vysává zpět do sběrné nádoby. Čištění vodním proudem s okamžitým odsáním zajistí šetrné vyprání povrchu koberce nebo čalounění s dokonalým odsáním přebytečné tekutiny a bez nežádoucího opotřebení a vytrhání vlasu.

Extrakčním čištěním koberců a čalounění dochází k odstranění skvrn, prachu, mastnoty, vsáklých a zadupaných nečistot a pachů (např. cigaretového kouře) nejen s povrchu, ale i z hloubky čištěné textilie. Dochází k oživení barev a provonění celého interiéru.

Extrakční čištění je vhodné i na velmi znečištěné plochy


Vhodnost extrakčního čištění:

Mokré (extrakční) čištění koberců je vhodné pro většinu typu materiálů, ze kterých jsou tvořeny textilní podlahoviny a textilní čalounění. Základním předpokladem je, že materiál musí být barevně stálý a vodovzdorný. Dalším omezením je případ, kdy je koberec lepený vodorozpustnými lepidly.

Jako vhodné materiály lze uvést:

 • veškeré syntetické koberce a čalounění ze syntetických látek
 • vlněných koberců, kde je ovšem nutné vyvarovat se nadměrnému promáčení materiálu a je nutno použít speciální čisticí prostředek určený přímo pro tento materiál

Mezi nevhodné materiály pro extrakční způsob čištění patří:

 • koberce z přírodních vláken (kokos, juta, sisal, mořská tráva), u těchto materiálů lze použít šamponování pomocí suché pěny s následným odsátím nečistot vysavačem
 • hedvábné koberce
 • bavlněné koberce
 • perské koberce
 • veškeré materiály z kůže, koženky, nubuku, semiše, alcantary, s teflonovou úpravou

Čištění suchou pěnou:

Metoda čištění koberců suchou pěnou je obzvláště vhodná pro čištění přírodních a orientálních koberců citlivých na vlhkost (např. z vlny, hedvábí, kokosu, juty, sisalu, lýka). Právě tak je doporučena i k důkladnému čištění čalounění, textilních potahů stěn a pelmetů. 

Suchou pěnu naneseme a zapracujeme do čištěného materiálu. Tato pěna s vynikajícím čistícím účinkem rozloží nečistoty po krátkém působení na jemné částečky, které po vyschnutí koberce vysajeme.

Čistící pěna obsahuje vysoce kvalitní aktivní čistící substance, které zabraňují zvýšenému opětovnému znečištění ošetřené plochy. Neobsahuje bělidla ani optické zjasňovače, nezpůsobí žádné změny barev.

Nano impregnace

Přinášíme Vám nový standard v oblasti povrchových ochran pro většiny druhů materiálů. Ošetřené povrchy získávají extra hydrofobní vlastnosti, zvyšují odolnost proti zašpinění a usnadňují běžnou údržbu, významně šetří Váš čas a peníze dosud vynakládané za běžný úklid. Nano ochrana má dlouhodobý účinek.

Nano imregnace lze aplikovat na tyto povrchy/předměty: sklo, sanitární keramika, koberce, čalounění, veškeré dřevěné povrchy, plasty, auto-moto, betonové povrchy, fasády, antigraffitové nátěry, kovy.

Volejte

733 328 830

Navštivte nás

Wolkerova 680,
Újezd u Brna