zde se nacházíte:
Úvod > Služby > Úprava a impregnace povrchů

Úprava a impregnace povrchů

Údržba povrchů nespočívá pouze v samotném čištění a mytí, ale také v ošetření a impregnaci. Ošetřené povrchy získávají hydrofobní vlastnosti, zvyšují odolnost proti zašpinění a usnadňují běžnou údržbu, významně šetří Váš čas a peníze dosud vynakládané za běžný úklid. Dle materiálu a přání zákazníka volíme různé impregnační technologie.

PŘED KAŽDOU IMPREGNACÍ JE TŘEBA POVRCH DOKONALE VYČISTIT!

Možnosti impregnace jednotlivých materiálů

sklo, krbové sklo

nanoimpregnace

keramika

protiskluzová ochrana, nanoimpregnace,antigrafitti

kov

nanoimpregnace

dřevo

oleje, nanoimpregnace, polymerové nátěry

textil

impregnace Baygard™, nanoipregnace

plast

nanoimpregnace

kůže

inpregnace Von schrader, nanoipregnace

laminátové podlahy

impregnace spár Dr. Schutz™, polymerové nátěry, protiskluzová ochrana, nanoimpregnace, voskování

beton

nanoimpregnace

elastické podlahoviny 

polymerové nátěry, voskování, nanoimpregnace

kámen

krystalizace, impregnace Bellinzoni, nanoimpregnace, protiskluzová ochrana

fasáda

nanoimpregnace, antigrafitti

Materiály, které dokážeme chránit

Laminátové podlahy

Elastické podlahoviny

Impregnace

Po hloubkovém vymytí povrchu doporučujeme jednorázově provést impregnace materiálu. Dojde k uzavření mikropórů a kapilár materiálu, což zaručuje maximální ochranu materiálu před vnikající vlkostí a špínou.
Impregnace jsou paropropustné a dovolují materiálu "dýchat".
Vzhledem k široké škále požadavků na impregnaci, prosíme, aby jste s námi konzultovali vhodný typ.

Impregnace prostředkem Baygard™

Impregnace Baygard™ je protišpinivou dlouhodobou ochranou materiálů jako jsou textilní podlahoviny, potahy stěn a textilní tapety ze všech běžných vláken jako polyamid, polyacryl, polypropylen, polyester, vlna, bavlna a jejich směsí. Použitelný také na dekorativní omítku.

Obalí vlákno neviditelným ochranným filmem. Nečistota se nezachytí na vlákně a může být účinně vysáta. Výsledkem je čistý, barevně jasný, nezašedlý koberec. Baygard stabilizuje vlákno a podpoří jeho přirozenou regeneraci. Deformacím a zplstnatění vlákna na kobercích bude tímto zamezeno, sešlapání a vytváření vychozených cestiček omezeno.

Při mokrém čištění hustého a vysokého vlákna je zamezeno tvoření tzv. „efektu beránčí kůže“. Výsledkem je jasná struktura a vzor koberce a dlouholetá ochrana před šednutím a plstnatěním. Baygard zůstává stálý při vysávání prachu a při mechanickém zatížení (např. ochození) až do 3 let. Baygard udržuje textilní tapety a potahy stěn čisté a snadno se udržující. Prakticky žádné ušpinění textilních tapet a potahů stěn vlivem pohybu vzduchu, obzvláště v okolí klimatizace a topení.

Impregnace kamene Bellinzoni

Speciální, vysoce kvalitní ochrana povrchu před vodou, oleji a různými nečistotami. Chrání také velmi porézní a poškozené přírodní a umělé kameny.  Určená pro vnitřní i vnější použití. Dovoluje materiálu „dýchat“, zvýrazňuje barvu kamene a nevytváří na povrchu žádný viditelný film.

Dle materiálu a funkci povrchu určujeme konkrétní druh přípravku.

Dokážeme ochránit kuchyňské a koupelnové desky, přírodní a umělý kámen, keramika, cotto, vápence, pískovce atd.

Nano impregnace

Pomocí transparentního nanočásticového filmu lze dosáhnout odpudivosti pro vodu, prach, případně jiné látky a nečistoty. Této vlastnosti se využívá pro povrchovou úpravu skel, aby se nešpinila, nezamlžovala a nedržela se na nich voda. Nano impregnace se taktéž využívá pro povrchovou úpravu materiálů jako jsou kov, keramika, textil, plast, dřevo, beton, fasády, ale i karosérie automobilů nebo pro ochranu pochromovaných dílů. Ošetřené povrchy získávají extra hydrofobní vlastnosti, zvyšují odolnost proti zašpinění a usnadňují běžnou údržbu, významně šetří Váš čas a peníze dosud vynakládané za běžný úklid. Nano ochrana má dlouhodobý účinek. Film některých nanočástic dokáže výrazným způsobem snížit schopnost otěru a zvýšit mechanickou odolnost povrchu. Příkladem je keramický průmysl, kdy dlaždice s upraveným povrchem se posouvají do vyšší třídy odolnosti, nebo se tímto způsobem zvyšuje odolnost plastových výrobků. 

Protiskluzová ochrana

Jako protiskluzový nátěr aplikujem vodní nano-přípravek na keramické povrchy s funkcí protiskluzu.

SUPREME AntiSlip Keramika je specificky vyvinutý impregnační nátěr  na bázi nanočástic pro keramické povrchy. Přípravek se hodí na plochy, které jsou kluzké jako jsou keramické dlažby, žula, glazura, přírodní i umělý kámen atd. Řeší nepříjemná rizika spojené s uklouznutím v důslednu vody na povrchu. Povrch pokryje ultratenká, plně transparentní vrsta s dlouhodobým účinkem. Nátěr lze aplikovat jak na nový tak již používaný materiál.  Po 60 min. od aplikace je povrch připraven k běžnému užívání.

Povrch se následně myje běžnou úklidovou chemii, není potřeba používání speciálních čistících prostředků.

Hlavní oblast použití jsou minerální podklady, kde je velké riziko uklouznutí. Jsou to aquaparky, wellness a sportovní zařízení, hotely, koupelny, toalety, šatny, školy, kuchyně, zdravotnictví, sanitární zařízení, potravinářský průmysl, veřejné budovy atd.. Samozřejmostí jsou chodníky, pěší zóny, stanice MHD, nástupiště, vstupní a provozní haly. Další oblast použití je v průmyslu  s protiskluzovou  ochranou proti oleji a jiným kluzkým kapalinám.

Výhody:

  • dlouhodobá vynikající ochrana
  • transparentní povrch
  • jednoduchá a snadná aplikace

Polymerové ochranné vrstvy

Podlahová krytina podléhá mechanickému opotřebení, zejména otěrem při chůzi. Dochází tak k narušení struktury materiálu podlahoviny, rozšiřování mikropórů, ve kterých se usazuje špína, která se velmi špatně odstraňuje.

Voskování podlah polymerními ochrannými vrstvami (polymerizací) je proces nanesení polymerové disperze na voděodolné a omyvatlené podlahové krytiny typu linoleum, marmoleum, colovinyl, přírodní a umělý kámen, guma, epoxidová pryskyřice a dalších podlahovin z PVC. Vznikne tak jednolitá vrstva, která uzavře její povrch a vyplní mikropóry. Takto ošetřená podlaha je zabezpečená před nadměrným opotřebením, méně se špiní a snadno udržuje. Má také velmi dobré protiskluzné vlastnosti.

 

 

Voskování

Povrchová úprava vskováním se aplikuje na různé typy podlah. Vosk je možné použít na dlažbu, dřevo, laminátové podlahy a různé druhy pružných podlahovin. Na povrch naneseme ve správném poměru naředěný vosk, necháme zaschnout a vzniklý film rozleštíme. Postup nanesení a leštění vosků opakujeme.
Pozor, žádné vosky neochrání povrch materiálu před mechanickým poškozením!

Krystalizace

Mramor je drahý přírodní kámen a i jeho údržba je náročný proces. S tímto faktem je nezbytné se smířit. Jinak jeho efekt vyzní jako obyčejná dlažba. Nejspolehlivějším a nejefektivnějším způsobem, jak mramor udržovat, je jeho krystalizací. Krystalizace mramoru je chemický proces, kterým se vytvoří na povrchu mramoru sklovitá vrstva. 

Výhody ošetření přírodního kamene, mramoru či terazza, krystalizací:

Krystalizace přírodního kamene má oproti jiným technikám údržby těchto podlahových ploch mnoho nesporných výhod. Zde jsou ty nejhlavnější:

  • dosahuje vysokého lesku povrchu
  • zvýrazní bohatost barev přírodního kamene
  • menší spotřeba čistících přípravků při údržbě
  • doba nutná k následné údržbě podlahy (a tedy i pracovní doby uklízečky) je poloviční
  • snadná oprava poškozených míst
  • krystalizací mramoru zvyšujeme jeho tvrdost
  • opakováním krystalizace celé plochy zvyšujeme její lesk a zároveň zamezujeme opotřebení podlahové krytiny

Oleje

Volejte

733 328 830

Navštivte nás

Wolkerova 680,
Újezd u Brna